Upřesněte výběr produktu
Varianta neexistuje
Zadejte požadovanou váhu jednoho kusu a níže požadovaný počet kusů. Například 0,3kg a 2 kusy. V tomto případě dostanete 2 ryby o váze cca 300g kus.

98 Kč 490 Kč/kg

Na objednávku do 5 dnů - Dostupnost tohoto zboží je do cca 5 dnů od objednání
ks

anglický název: Brook trout
latinský název: Salvelinus fontinalis
země původu: Česká republika
FAO: -
způsob lovu: Chov
doporučená skladovací teplota: 0-2°C

Siven americký je příslušník čeledi lososovitých, takže patří k příbuzným oblíbených lososů a pstruhů. Vyskytuje se téměř po celé Evropě, není zde však původním druhem. Pochází ze Severní Ameriky, odkud byl koncem 19. století do Evropy dovezen. Může se dožít až 15 let. Vyhovují mu čisté, chladnější a dobře okysličené vody ve výše položených potocích, řekách nebo jezerech. Kromě malých rybek konzumuje náletový hmyz a larvy hmyzu vodního. Lze ho rovněž chovat uměle.

Siven má jemnější maso než pstruh duhový, je ho tedy potřeba připravit s opatrností a nepřebít přirozenou chuť kořením. Vystačí si stejně jako pstruh s bylinkami (ideální je tymián), kmínem, citronem, liškami, mandlemi či bílým vínem, z výraznějších příchutí lze s mírou využít česnek. Ideální je pošírování, vaření v páře, šetrné osmažení na másle, opatrné grilování s břišní dutinou plněnou bylinkami nebo pečení v alobalu či balíčku z pečicího papíru (papilotě)

PLU produktu: 420-4Doprava a platba

Přejete si odstranit šupiny? Dostupnost Cena  Množství (ks)
Siven americký kuchaný 200-300g - Přejete si odstranit šupiny?: ne ano Na objednávku do 5 dnů 490 Kč
Siven americký kuchaný 200-300g - Přejete si odstranit šupiny?: ne ne Na objednávku do 5 dnů 490 Kč