hvězda 1 hvězda 2 hvězda 3 hvězda 4 hvězda 5 (3)Počet hvězdiček je 5 z 5
-26% Divoký odchyt
36 bodů do věrnostního systému
Upřesněte výběr produktu
Zadejte požadovanou hmotnost jednoho kusu a požadovaný počet kusů. Například 1,5kg a 1ks, v tomto případě dostanete jednu chobotnici o váze cca 1,5kg.

Naše cena na prodejně 980 Kč. Ušetříte 26% (250 Kč) 730 Kč 730 Kč/kg

Skladem
ks

anglický název: Common octopus
latinský název: Octopus vulgaris
země původu: Španělsko
FAO: 34
způsob lovu: divoký odchyt
doporučená skladovací teplota: 0-2°C

Chobotnice pobřežní neboli obecná se vyskytuje především u skalnatých pobřeží ve Středomoří a v Atlantiku. Menší exempláře dosahující celkové délky jen zhruba 70 cm se vyskytují také v Severním moři. Ve středomoří a jiných teplejších oblastech se naopak lze setkat s chobotnicemi měřícími až 3 m. Jako většina hlavonožců se i chobotnice vydává na lov v noci. Hlavními složkami potravy chobotnic jsou raci, krabi a mlži. Pomocí dlouhých silných chapadel jsou schopné pokořit i humry větší velikosti.

Tělo má vakovitý tvar, v přední části nacházejí strnule hledící oči s víčky, na velmi pohyblivých chapadlech jsou vždy dvě řady přísavek.

Chobotnice se většinou vaří nebo dusí, někdy se podávají také smažené nebo grilované. Aby poměrně pevné maso chobotnic bylo křehké, a ne příliš tuhé, vyžaduje relativně dlouhou dobu tepelné úpravy. Když se předtím řádně naklepe, uvaří se značně rychleji.

PLU produktu: 219Doprava a platba