Vážení zákazníci, z důvodu dovolené ve dnech 1.7.2024 - 7.7.2024 nebude možné vyzvednutí ani doručení objednávek z našeho eshopu. Děkujeme za pochopení.

Divoký odchyt
28 bodů do věrnostního systému
Upřesněte výběr produktu
Zadejte požadovanou váhu jednoho kusu a níže požadovaný počet kusů. Například 0,8kg a 2 kusy. V tomto případě dostanete 2 krabi o hmotnosti cca 800g kus.

392 Kč 560 Kč/kg

Není dostupné Sledovat dostupnost
ks

anglický název: Edible crab
latinský název: Cancer pagurus
země původu: Francie
FAO: 37
způsob lovu: divoký odchyt
doporučená skladovací teplota: 2-5°C

Krab německý je rozšířený v Atlantském oceánu od souostroví Lofoty až po pobřeží Maroka a vyskytuje se také v celém severním moři, sporadický i západním středozemním a Jaderském moři. V Evropě představuje krab německý nejčastěji prodávaný druh krabů. Velmi oblíbený je také ve Francii.

Hřbetní krunýř kraba německého má široký oválný tvar, na předním okraji jsou vroubkované zuby, které téměř nepřečnívají a vypadají jako lisované strojem. Silná klepeta u samců jsou masivnější než u samic a mají černé klíšťky. Nohy kraba německého jsou až po konce silně ochlupacené. Krunýř dosahuje maximálně šířky 30 cm.

Krab německý stejně jako všichni krabi se nejprve vaří a v áavislosti na receptu se poté dále zpracovává buď na studeno, nebo se ještě tepelně upravuje. Výborně chutná maso čerstvých krabů vařené ve vývaru court-bouillon.

PLU produktu: 209Doprava a platba