Vážení zákazníci, z důvodu dovolené ve dnech 1.7.2024 - 7.7.2024 nebude možné vyzvednutí ani doručení objednávek z našeho eshopu. Děkujeme za pochopení.

-14% Divoký odchyt
154 bodů do věrnostního systému
Upřesněte výběr produktu
Zadejte požadované množství (např 0,4 pokud požadujete 400g.) Jedna noha váží cca 200g.

Naše cena na prodejně 718 Kč. Ušetříte 14% (100 Kč) 618 Kč 3 090 Kč/kg

Není dostupné Sledovat dostupnost

anglický název: Red king crab, Alaska king crab
latinský název: Paralithodes camtschaticus
země původu: Norsko
FAO: 27
způsob lovu: divoký odchyt
doporučená skladovací teplota: 0-2°C
Nohy kraba kamčatského nejsou rozmražený produkt, krabí nohy bouráme z celých živých krabů.

Krab kamčatský, nebo také královský, jak se mu na severu Norska říká, pochází z Tichého oceánu, z oblasti kolem ruské Kamčatky. V Barentsově moři ho Rusové vysadili uměle v 60. letech minulého století. Krabům se začalo v regionu, kde nemají žádného přirozeného nepřítele, nebývale dařit, což způsobilo jeho šíření dále na jih podél norského pobřeží. V roce 1977 byl v norské zátoce Varangerfjord, při které leží kupříkladu města Vadso a Vardo, uloven první krab, jehož hmotnost může dosáhnout 14 kilogramů. V 90. letech už se hovoří o invazi 'ruských' krabů, kteří decimují místní populaci ryb. V roce 1997 poprvé úřady povolují norským rybářům odchyt krabů.

Krab kamčatský má na rozdíl od dalších královských krabů podstatně kratší trny. Zbarvení tohoto kraba je červenofialové, maximální šířka krunýře činí zhruba 30cm.

Krab kamčatský se považuje chuťově za jednoho z nejcennějších krabů. Jeho maso chutná výtečně a výtěžek masa z něj je na rozdíl od jiných krabů velmi vysoký (okolo 90%). Hodí se především na přípravu pokrmů studené kuchyně.

PLU produktu: 229Doprava a platba