Proč není možné objednávku zaplatit až při doručení?
V tuto chvíli rozvoz objednávek pro nás zajišťuje společnost Liftago a ta bohužel zatím neumožňuje platby až na místě. Ale to by se během několika následujících měsíců mělo změnit.

Proč není možné tedy objednávku zaplatit ihned po jejím vytvoření?
I přesto že dostupnost produktů je několikrát denně aktualizována může se stát že přeci jen vámi požadovaný produkt nebude dostupný. Dalším faktorem důležitějším je, že cena vámi vytvořené objednávky je pouze orientační. Když si objednáte například 1kg filetu z lososa a k tomu 1kg slávek, konečné váhy i přes naší snahu budou vždy trochu odlišné. Takže nakonec vám ukrojíme například 0,96kg lososa a zabalíme 1,012kg slávek. Nechceme nikoho okrádat a proto je možné zaplatit objednávku až poté co je objednávka připravena a cena přepočítána dle skutečných hmotností.

Do kdy musím vámi dodané ryby, mořské plody či saláty spotřebovat?
Na všechny produkty ať už se jedná o ryby, mořské plody či saláty daváme záruku 2 dny od data doručení. 

Jenom 2 dny?
Ryby a čerstvé mořské plody jsou velmi náchylné na skladování. Skladovací teplota by měla být ideálně maximálně do 2 stupňů celsia. Pokud máte ledničku, která je vybavená nulovou zónou, ryby i mořské plody by vám měli vydržet mnohem déle (až 5 dní). Pro prodloužení trvanlivosti vám nabízíme u většiny produktů možnost bezplatně daný produkt zavakuovat.

Je možné vaše ryby a mořské plody zamrazit?
Určitě to možné je, ale za nás je lepším řešením objednávat méně a častěji. Ale pokud přeci jen chcete zakoupené ryby a mořské plody zamrazit, je lepším řešením si nechat ryby od nás zavakuovat. Před zamražením doporučujeme nejdřív ryby nachladit pár hodin v lednici a až poté je přemístit do mrazáku, aby zamražení bylo co nejrychejší a nedošlo k narušení struktůry svaloviny.

Je možné zamrazit cokoliv z ryb a mořských plodů?
Cokoliv určitě ne. Jen produkty jenž nejsou živé. Takže zapomeňte na to, že by jste do mrazáku dávali živého humra, ústřice, nebo jakékoliv mušle. Tyto produkty můžete dát do mrazáku až pouze po jejich tepelné úpravě.

Nevím kolik mám objednat, jsem zvyklý(á) si ukázat?
Ryby bývají takzvaně hladové jídlo. Jsou lehce a rychle stravitelné. Pokud se jedná o rybí filety, doporučujeme jako dospělou porci 200-250g a 100-150g porci dětskou. U celých ryb by to mělo být množství dvojnásobné, čili 400-500g celé ryby na dospělého a 250-300g na dítě. 

Která ryba bude pro mé dítě nejlepší nebo nejzdravější?
Mnoho lidí dnes kupuje lososy z farem, ti jsou přeci bohatým zdrojem nenasycenných kyselin omega 3 a 6. Ale upřímně to není ta nejlepší volba. Pokud chcete kupovat ryby pro své nejmenší, doporučujeme se řídít určitými kritérii. Určitě by jste měli dát přednost divoké rybě lovené na moři. Ryby ze sádek nemívají správný poměr omega 3 a 6 a díky tomu je tělo nedokáže pořádně vstřebat a využít tyto pro tělo tolik důležité nenasycenné kyseliny. Určitě nedoporučujeme pro děti maso velkých ryb jako jsou Mečoun, Tuňák, nebo jiné velké ryby které se dožívají vysokého věku. Tyto ryby většinou obsahují větší množství těžkých kovů. A nakonec by jste měli upřednostnit ryby z čistých moří. Například Severní moře ( Norsko, Island, Holandsko, Dánsko, Irsko, Skotko) je ideální volbou